O mně | Jana Černotová

Můj přístup

Pochopení principů odhaluje smysluplnost. Přirozeně, člověk smysluplné aktivity pěstuje s chutí.

 Miluji to, co dělám. Ke klientům přistupuji empaticky. Setkávám se s nimi v intimních chvílích, kdy čelí zdravotním obtížím a hledají maják v rozbouřených vodách života. Vím, že zažívají velmi osobní zkušenost, ke které přistupuji s pokorou, soucitem a úctou. Snažím se vycítit, kdy nabídnout jasnou strukturu, kdy být praktický, kdy je potřeba nadhled a kdy je smích tou potřebnou medicínou. Každopádně chci vzbudit jejich zájem, aby odhalili vnitřní motivaci, seznamuji je s blahodárnými účinky a moudrostí jógy, s hojivým potenciálem jógových cvičení v souvislostech. Těm, kteří vytrvají, nabízím podporu v rozvoji, aby navázali citlivý kontakt nejen se svým tělem, ale objevili spojení se svou ženskou duší. Miluji být s lidmi a sdílet s nimi hloubku toho, co je skutečné.​​​

Jana Černotová

Jmenuji se Jana Černotová (* 1973), jsem učitelkou jógy, lektorkou hormonální jógy pro ženy, muže a diabetiky, žačkou Dinah Rodriguez. Její terapeutickou školu jsem absolvovala ve Vídni a francouzském Aix-en-Provence a patřím mezi první lektorky hormonální jógy vyučující v ČR.

Józe se věnuji od r. 1988 a je mojí celoživotní láskou. V r. 2010 jsem ve svém rodném Frýdku-Místku otevřela studio Magnolie, centrum péče o těhotné, ženu a dítě. Vedu zde jógové programy, workshopy a meditace pro ženy. Kurzy hormonální jógy pořádám v různých městech již 13 let. Nejčastěji se se mnou setkáte ve Frýdku-Místku a okolí.

Rozhodla jsem se plně věnovat józe a jógové terapii, přestože jsem vystudovala ekonomii. Můj zájem o tělo doplnilo absolvování studia zdravotní tělesné výchovy na VŠTVS v Praze, studium rehabilitačních technik u MUDr. Smíška, masérské školy Davida Rozbroje a školy reflexní terapie Petra Vlčka. Asociace českých aromaterapeutů mi poskytla vzdělání v aromaterapii a těhotenské masáži. Jsem absolventkou školy jógy Karakal a učitelem jógy II. stupně.

Účastnila jsem se mnoha mezinárodních vzdělávacích seminářů a workshopů v oblasti jógy s Helenou Kubrychtovou, Hiske Van der Meulen, Claasem Hille, Sarah Powers, s Rosi Wagner Fliesser, Petrou Vonšovskou a Manju Joisem.

Vše, co v životě předávám, je podloženo mojí osobní zkušeností, která mě spolu s ohlasy žen utvrzuje v příznivosti hormonální jógy pro tělo a mysl, vitalitu a harmonii v životě. Ženám nabízím možnost, jak změnit svůj svět.