Hormonální jóga - Co to je?

„Všichni jsme začátečníci. Nezměrného bohatství jógy, s výjimkou Mistrů, zná i pokročilý adept poskrovnu.“

 

Hormonální jógová terapie představuje jedinečnou sestavu, která podporuje přirozenou činnost hormonálních žláz.

Pilířem terapeutické sestavy jsou:

  • jógové pozice, pečlivě vybrané a logicky sestavené do ucelené cvičební řady
  • dechové techniky, které podněcují životaschopnost celého těla a povzbuzují tvořivá psychická centra
  • energetické techniky, které v subtilní rovině živí naši vitalitu a korunují regenerační a harmonizační působení

Za tento jógový klenot vděčí ženy celého světa Brazilce, paní Dinah Rodriguez, která je tvůrkyní sestavy hormonální jógy. Nicméně, techniky, které sestava využívá, jsou staletími ověřené a moudrostí nabité jógové praktiky starých mistrů.

Hormonální jóga je postupem přírodní medicíny, pomáhá zejména s nepravidelností měsíčního cyklu, s otěhotněním a se symptomy menopauzy. Ulevuje při obtížích s premenstruačním syndromem, při syndromu polycystických vaječníků, s dysfunkcemi štítné žlázy, stimuluje ovulaci a podporuje děložní sliznici.

Hormonální jóga je účinným pomocníkem při bolestech hlavy a migrénách, poruchách spánku a nespavosti. Zlepšuje pružnost těla a hybnost kloubů, žilní oběh a zvyšuje vitální kapacitu plic – důležité aspekty pro udržení mladistvosti.

Jelikož terapie hormonální jógy zvyšuje a upravuje hladiny hormonů, zejména estrogenů, působí tak i na mozek, vlasy, pokožku, pleť. Ovlivňuje inzulínové hospodářství, snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a osteoporózy.

V neposlední řadě pozitivně ovlivňuje metabolismus a ukládání tuků, má detoxikační účinky a posiluje celkovou imunitu organismu.

Na kurzu o vás budu osobně pečovat, vysvětlím principy, není potřeba předchozích zkušeností s jógou. Naučíte se 30 minutovou sestavu hormonální jógy. S mými zkušenostmi a vašim odhodláním vás dovedu do cíle.