Otázky a odpovědi - FAQ

Mám výhřez ploténky, mohu na kurz nebo cvičit doma?

Je-li výhřez akutní, pravděpodobně nemáte na cvičení ani pomyšlení. Je-li výhřez kompenzovaný, můžete na kurz. Společně cviky zadaptujeme.

Mohu absolvovat kurz, když jsem jógu nikdy necvičila?

Ano, všechny techniky potřebné pro cvičení hormonální jógové terapie se naučíme.

Chci vzít na kurz dceru mladší 18 let, mohu?

Dceru raději nechte doma, pravidelné cvičení zvyšuje libido, což by způsobilo přetížení mladé ženy v pubertálním věku. Pouze v případě, že trpí těžkým PMS, má silnou menstruaci, diagnózu PCO či cysty na vaječnících, silné akné, záchvaty migrény anebo je součástí vrcholového sportu, pak je možné hledat rovnováhu s hormonální jógovou terapií. 

 

Mohu cvičit, když jsem těhotná?

Mohu cvičit, když jsem těhotná? Bezpečně můžete bez omezení cvičit do doby, kdy vám vyjde pozitivní těhotenský test. Máte na testru "2 čárky"? Vyhledejte gynekologak potvrzení těhotenství. Radujte se a poohlédněte se po kurzech těhotenské jógy jako přípravy k porodu.

 

V době kurzu budu menstruovat, mohu se zúčastnit?

Menstruace není kontraindikací k absolvování kurzu. Nicméně, v době menstruace doma pravidelně necvičíme. Zásady a pravidla cvičení pro čas krvácení obdržíte na kurzu. Máte-li silné krvácení a vychází-li na kurz první dny cyklu, doporučuji zvážit výběr jiného termínu pro vaši celkovou pohodu.