Otázky a odpovědi - FAQ

Setkáme se po on line kurzu i na živo?

Ano, můžeme se potkat na některé studiové opakovací lekci. Stačí vybrat z nabídky.

Co dělat, když mi vypadne spojení?

Pokud taková situace nastane, dojde ke ztrátě spojení, můžete nejdříve vyzkoušet refresh stránky klávesou F5 nebo kombinací kláves Ctrl + Shift+ R, nebo se opět  přes odkaz připojíte. 

 

Co mám zkontrolovat při připojení do on line lekce či kurzu?

Zkontrolujte, že jste povolili přístup mikrofonu a kameře - jednoduše kliknete na ikonu zámku vlevo u lišty odkazu viz. obrázek:

Jakou potřebuji rychlost připojení?

Optimální rychlost připojení pro vás, jako účastníka, je 5 Mb/s, zde můžete zdarma testovat.

Mohu si nějak zkontrolovat spojení před zahájením on line kurzu?

Ano, můžete si zdarma provést test konektivity

Na jaké platformě bude živě on line kurz probíhat ?

Kurz bude probíhat živě v reálném čase na platformě Livestorm. Nejedná se o předtočený video kurz. Platforma nám umožňuje libovolně dlouhé kontaktní setkání, i když v distanční formě.

V jakém prohlížeči otevřít odkaz pro připojení na on line kurz?

Preferenčně v Google Chrome. Platforma Livestorm bude fungovat i v dalších prohlížečích jako jsou Firefox, Opera, Safari, Microsoft Edge, nicméně doporučujeme Google Chrome.

Budu instalovat nějakou aplikaci pro on line kurz?

Mám pro vás skvělou zprávu, žádnou aplikaci nestahujete. Přihlašujete se jedním klikem přes odkaz - link, který obdržíte po uhrazení kurzu.

Jaké zařízení potřebuji, abych se mohla účastnit on line kurzu?

Buďte v klidu, je to jednoduché, přihlásit se můžete prostřednictvím počítače, tabletu, notebooku anebo chytrého telefonu.

Obdržím na on line kurzu nějaké materiály?

Ano, na kurzu obdržíte vše, co na studiovém. Podpůrné materiály vám pošlu elektronicky. Manuál ke cvičení s tahákem, fotoskládačku - mapu cviků sestavy, audio nahrávku s pokyny během cvičení sestavy - jako bych byla s vámi:-).

Jak bude živý on line kurz probíhat?

Získáte vše, co na studiovém kurzu, můj čas i moji péči. Vysvětlujeme, cvičíme, opakujeme, kontrolujeme.

Kvalita setkání i distanční výuky je zachována - stejná časová dotace, struktura kurzu, platforma umožňuje společnou komunikaci ve skupině, kontrolu ze strany lektora, umožňuje ve skupině klást otázky.

Jaké jsou výhody on line kurzu? Proč se na on line kurz přihlásit?

Na jeden klik jste se mnou a mohu vás naučit, po čem toužíte, ať jste kdekoliv. Nemusíte čekat, až bude termín ve vaší lokalitě k dispozici. Cvičíte z pohodlí domova, chaty, hotely - přihlásíte se odkudkoliv. Cvičíte v intimním prostředí. Ušetříte čas a peníze za dopravu do studia, případně i náklady za ubytování a také čas hledáním parkovacího místa. A obdržíte vše, co na studiovém kurzu, můj čas i moji péči.

Nemám štítnou žlázu/ vaječníky/ dělohu, je pro mě kurz také vhodný?

Ano, právě pro stabilizaci po zákroku a hormonální vyladění. V těchto situacích můžeme pracovat s nadledvinkami, kde dochází k vyplavování menšího množství estrogenu.

Chci si nechat změřit hladiny hormonů, jak to udělat?

Oslovte svého lékaře. Měly bychom měřit hladinu estrogenu, progesteronu a FSH v krvi v období mezi 12. -15. Dnem po začátku krvácení. Kontrolní měření pak po 4-6 měsících pravidelného cvičení a to ve stejný den a stejnou hodinu.

Jsem po revizi dělohy, kdy mohu cvičit?

Doporučuji nechat proběhnout alespoň dva cykly a následně začít, jemně a postupně zvyšovat náročnost.

Mám v děloze myomy, cvičit nebo necvičit?

V případě menších myomů ( v průměru do 4cm) se HJT osvědčila, u některých ženy myomy zcela zmizely. U myomů vyššího průměru můžeme sestavu upravit. Doporučuji konzultovat s lékařem, zda je myom podmíněný estrogenem. V tom případě, jakož i v případě velkých myomů indikovaných k operaci, cvičit nemůžeme.

Mám výhřez ploténky, mohu na kurz nebo cvičit doma?

Je-li výhřez akutní, pravděpodobně nemáte na cvičení ani pomyšlení. Je-li výhřez kompenzovaný, můžete na kurz. Společně cviky zadaptujeme.

Obávám se, zda zvládnu některé pozici a celodenní cvičení…

Chápu, ale je na vás, s jakou intenzitou budete cvičit; můžete odpočívat i sledováním si potřebné informace fixujete. Pozice přizpůsobím vašim individuálním možnostem, používám pomůcky, aby cvičení bylo možné, bezpečné, komfortní a účinné.

 

Mohu absolvovat kurz, když jsem jógu nikdy necvičila?

Ano, všechny techniky potřebné pro cvičení hormonální jógové terapie se naučíme.

Chci vzít na kurz dceru mladší 18 let, mohu?

Dceru raději nechte doma, pravidelné cvičení zvyšuje libido, což by způsobilo přetížení mladé ženy v pubertálním věku. Pouze v případě, že trpí těžkým PMS, má silnou menstruaci, diagnózu PCO či cysty na vaječnících, silné akné, záchvaty migrény anebo je součástí vrcholového sportu, pak je možné hledat rovnováhu s hormonální jógovou terapií. 

 

Mohu cvičit, když jsem těhotná?

Bezpečně můžete bez omezení cvičit do doby, kdy vám vyjde pozitivní těhotenský test. Máte na testru "2 čárky"? Vyhledejte gynekologa k potvrzení těhotenství. Radujte se a poohlédněte se po kurzech těhotenské jógy jako přípravy k porodu.

 

Mám Hašimotův syndrom/ hyperfunkci štítné žlázy, jak je to s účastí na kurzu?

I v těchto případech cvičit můžeme. Je potřeba dodržovat zásady a individuální opatření, která se dozvíte na kurzu.

V době kurzu budu menstruovat, mohu se zúčastnit?

Menstruace není kontraindikací k absolvování kurzu. Nicméně, v době menstruace doma pravidelně necvičíme. Zásady a pravidla cvičení pro čas krvácení obdržíte na kurzu. Máte-li silné krvácení a vychází-li na kurz první dny cyklu, doporučuji zvážit výběr jiného termínu pro vaši celkovou pohodu.